You are currently viewing Transport zwłok z Belgii

Transport zwłok z Belgii

Sprowadzenie ciał osób zmarłych z zagranicy do Polski to proces wymagający znajomości odpowiednich przepisów, wymogów formalnych oraz przedstawienia rzędu dokumentów, niezbędnych do realizacji międzynarodowych przewozów. Firma Rudel Group od lat wspiera polskie rodziny, pomagając w transporcie zwłok i organizacji pochówku, odciążając tym samym  klientów pogrążonych w żalu po stracie bliskich. Jednym z krajów UE, w którym niejednokrotnie działamy, jest Belgia. Z uwagi na doświadczenie w procedurze sprowadzenia zwłok z zagranicy, przedstawiamy niezbędne dla Belgii formalności oraz przypominamy o  możliwości skorzystania z naszych wzorów pełnomocnictw znajdujących się na stronie: Dokumenty potrzebne przy transporcie zwłok .

 

Sprowadzenie zwłok z Belgii- ile kosztuje?

 

Transport zwłok z Belgii do Polski

Sprowadzenie zmarłych  z zagranicy wymaga przede wszystkim przedłożenia szeregu dokumentów, wydanych zarówno przez organy władzy w Polsce, jak i przez belgijskie władze samorządowe. W odpowiednim urzędzie konsularnym RP należy uzyskać zgodę na sprowadzenie i pochowanie szczątków. Kolejnym niezbędnym pismem jest odpis aktu zgonu (zarówno z urzędu polskiego jak i belgijskiego).

Natomiast ze strony belgijskiej potrzebne będą:

  • zgoda władz miejscowych na wywiezienie zwłok z Belgii do Polski 
  • zaświadczenie władz miejscowych o odpowiednim zabezpieczeniu zwłok w trumnie metalowej o odpowiedniej konstrukcji 

Jeżeli transport dotyczy urny, należy uzyskać:

  • poświadczenie kremacji zwłok w odpowiednim języku 
  • zaświadczenie zagranicznego zakładu pogrzebowego o umieszczeniu prochów w szczelnej i odpornej urnie 

 

Transport zwłok z Belgii-jakie są procedury?

 

Ile kosztuje sprowadzenie zwłok z Belgii?

Wszystko zależy od danego przypadku, dlatego w Rudel Group tak bardzo skupiamy się na indywidualnym podejściu do klienta. Na koszt sprowadzenia zwłok z Belgii składają się: opłaty za wydanie poszczególnych dokumentów, koszty administracyjne, a przede wszystkim cena specjalnej trumny przeznaczonej do transportu zwłok, która ze względu na specyficzną konstrukcję i zabezpieczenia jest droższa od typowych trumien. Istotna jest również odległość miejsca pochówku, gdyż firmy transportowe często pobierają opłaty za każdy przejechany kilometr. Stała natomiast pozostaje cena zaświadczenia uprawniającego do sprowadzenia zwłok lub prochów do Polski, która dla większości krajów europejskich (w tym Belgii) wynosi 50 euro.

 

Rudel Group: kompleksowa pomoc i doświadczenie

Sumując wszystkie koszty, sprowadzenie zwłok z zagranicy do kraju może okazać się sporym wydatkiem dla pogrążonej w żałobie rodziny zmarłego. Warto jednak pamiętać o możliwościach dofinansowania do transportu ciała zmarłego. Nasza firma od początku istnienia stara się łączyć profesjonalne usługi na najwyższym poziomie z atrakcyjną dla klienta ceną. W przypadku transportu zwłok to połączenie dopracowaliśmy do perfekcji, a nasze wieloletnie doświadczenie sprawia, że tak dużo osób decyduje się na skorzystanie z naszych usług. W momencie udzielenia nam pełnomocnictwa do sprowadzenia zwłok z zagranicy, możecie Państwo zawsze liczyć na pełne wsparcie i kompleksowość prowadzonej usługi ,jak również na dyskrecję i wyrozumiałość naszych doradców.

Transport zwłok z Belgii do Polski jest realizowany przez specjalistyczne przedsiębiorstwa pogrzebowe takie jak nasze, które ma  doświadczenie w międzynarodowym przewozie zmarłych. Proces przewozu zmarłej osoby z Belgii do Polski obejmuje szereg kroków i wymaga współpracy między odpowiednimi władzami i instytucjami obu krajów. Warto oszczędzić sobie niepotrzebnych negatywnych emocji w tym trudnym czasie i zlecić tą usługę nam.

Sprawdź nasze inne artykuły