You are currently viewing Transport zwłok z Holandii

Transport zwłok z Holandii

Śmierć bliskiej osoby to temat, który dla większości osób jest bardzo trudny. Tym bardziej, jeśli nieszczęście wydarzyło się za granicą. Sytuacja może zrobić się o tyle skomplikowana, gdy dochodzą dodatkowe problemy związane z dopilnowaniem formalności. W tym artykule omówimy transport zwłok z Holandii do Polski.

Trumna przygotowana na transport zwłok z Holandii do Polski

Zgon i wywóz zwłok z Holandii

Do rodzinnej tragedii może dojść w każdej chwili, a przy takiej popularności tego kraju wśród obywateli Polski wiadomo, dlaczego temat transportu zwłok z Holandii do Polski jest niestety dość często poruszany.

Duża część Polaków przebywających w Holandii wyjeżdża tam w celach zarobkowych. Naszych rodaków spotkać można w wielu holenderskich miastach. Wśród holenderskich miast z dużymi skupiskami Polonii znajduje się z pewnością Haga, Rotterdam oraz stolica, Amsterdam. W wielu miejscowościach zamieszkałych przez Polaków działają polskie sklepy, kawiarnie, a nawet restauracje. Wielu Polaków wiąże swoją przyszłość z tym krajem na dłużej. Krajanie kupują tam domy lub mieszkania, zakładają rodziny, a ich dzieci chodzą do tamtejszych szkół.

Polacy znajdują się na szóstym miejscu, jeśli chodzi o grupy imigranckie zamieszkujące Holandię oraz na 4. miejscu pod względem liczby imigrantów pierwszego pokolenia. Na terenie Holandii działa nawet duszpasterstwo dla Polonii Zagranicznych ojców Chrystusowców z Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego. Duże grono Polaków mieszkających w Holandii ma możliwość uczęszczania na msze odprawiane w języku polskim. Jeśli chodzi jednak o pochówek najbliższych to znakomita część Polonii decyduje się na przewóz zmarłego do Polski.

Transport zmarłych z Holandii

Podstawą prawną do sprowadzenia zwłok do kraju jest art. 14 ustawy z 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych. Prawo do sprowadzenia ciała zmarłego przysługuje krewnym (w tym też małżonkom) do 4. stopnia pokrewieństwa.

Pierwszą czynnością jest wystąpienie o zgodę starosty lub prezydenta miasta w Polsce. Musi to być miejscowość, w której zmarły miałby zostać pochowany. Na ten dokument czeka się około trzech dni (w tym czasie zbierane są informacje i niezbędne decyzje od innych instytucji takich jak np. sanepid).

Na kolejnym etapie wszystkie niezbędne dokumenty przekazuje się do właściwego polskiego urzędu konsularnego, który znajduje się w państwie, z którego ciało zmarłego ma być przetransportowane. Naj bazie tych decyzji polski konsul wystawia zaświadczenie na przewóz zwłok z Holandii. Jest za to pobierana opłata zgodnie z Tabelą Opłat Konsularnych. W Rudel Group wspieramy klienta w całym procesie pozyskiwania koniecznych zezwoleń i dokumentów.

Przewóz zwłok z Holandii – wymagane dokumenty, zaświadczenia, zezwolenia i pozwolenia.

Transport zmarłych do Polski i usługi pogrzebowe organizowane z zagranicy wymagają dopełnienia formalności. Co jest potrzebne do przewozu zwłok z Holandii do Polski? Poza wymienioną wcześniej zgodą starosty/prezydenta miasta do międzynarodowego przewozu zwłok wymaga się przedłożenia oryginałów następujących dokumentów:

  • akt zgonu,
  • zaświadczenie na przewóz zwłok / prochów wydane przez odpowiedni urząd w Holandii,
  • informacja o przyczynie zgonu.

Jak odbywa się przewóz zwłok z Holandii?

Sprowadzenie zwłok do kraju najczęściej odbywa się drogą lądową z racji położenia obu krajów. Transport samochodowy jest też powszechniej stosowany niż przewóz zwłok koleją. Najczęściej transport ciała odbywa się przy pomocy przystosowanych do tego specjalnych karawanów z chłodniami, które muszą spełnić rygorystyczne wymogi. Obejmuje to także transport trumny, przewóz urn, przewóz prochów, przewóz szczątków ludzkich.

Sprowadzenie zwłok z Holandii – Rudel Group

Rudel Group wychodzi na pomoc w trudnych sytuacjach rodzinnych takich jak śmierć bliskiej osoby za granicą. Gdy ciało należy sprowadzić do Polski, trzeba nie tylko zaplanować pochówek, ale również zająć się wszystkimi koniecznymi formalnościami. Rozumiemy, że w takich chwilach nie potrzebują Państwo dodatkowych zmartwień, dlatego kompleksowo zajmujemy się pozyskiwaniem koniecznych zgód i dokumentów. Jako firma z doświadczeniem, rozumiemy powagę sytuacji i w profesjonalny sposób spełniamy wszelkie wymogi sanitarne przy poszanowaniu godności osoby zmarłej.

Przewóz ciał zmarłych

Szanowni Państwo, z przyjemnością pragniemy zaprosić Państwa do skorzystania z naszej usługi przewozu ciał zmarłych z Holandii do Polski. Jesteśmy doświadczoną firmą specjalizującą się w międzynarodowym transporcie zwłok i angażujemy się w zapewnienie profesjonalnej, godnej i dyskretnej obsługi w tym trudnym czasie. Nasze przedsiębiorstwo pogrzebowe ma bogate doświadczenie w organizacji międzynarodowego przewozu ciał zmarłych i zapewnia kompleksowe wsparcie na każdym etapie procesu. Gwarantujemy, że podejdziemy do każdej zleconej nam przesyłki z najwyższym szacunkiem, dbając o pełne bezpieczeństwo i zgodność z przepisami prawnymi obowiązującymi w Holandii i Polsce. Nasi wykwalifikowani pracownicy odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania i zadbają o niezbędną dokumentację, zezwolenia i formalności celne. Dysponujemy specjalistycznymi środkami transportu, które zapewniają bezpieczny i godny przewóz ciał zmarłych, zarówno drogą lądową, lotniczą, jak i morską. Naszym priorytetem jest zapewnienie Państwu pełnej satysfakcji i wsparcia w tych trudnych chwilach. Działamy w pełnym poszanowaniu dla zmarłej osoby i jej bliskich, a nasze usługi są świadczone z najwyższym profesjonalizmem i wrażliwością. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej usługi przewozu ciał zmarłych z Holandii do Polski. Jesteśmy gotowi podjąć wszelkie niezbędne kroki, aby zapewnić spokój i bezpieczeństwo podczas tego procesu. Skontaktujcie się z nami, a nasi wykwalifikowani pracownicy z przyjemnością udzielą Państwu szczegółowych informacji na temat naszej oferty, kosztów i procedur.

Zależy nam na tym, żeby zmarła osoba godnie przebyła swoją ostatnią drogę do ojczyzny.

Skontaktuj się z nami poprzez formularz lub pod całodobowymi numerami: +48 516-998-350, +48 503-964-421, a także mailowo, pod adresem biurotz24@gmail.com.