You are currently viewing Transport zwłok z Niemiec

Transport zwłok z Niemiec

Z każdym rokiem wzrasta liczba zgonów Polaków za granicą – zwłaszcza w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Jest to ściśle związane z natężoną migracją rodaków do tych zachodnioeuropejskich krajów. Do najczęstszych przyczyn zgonów należą choroby, a także wypadki przy pracy. Wielu Polaków decyduje się w takich sytuacjach na transport zwłok z Niemiec do Polski. Głównym powodem jest chęć pochowania  bliskiego na terenie ojczyzny. Bardziej pragmatyczną przyczyną jest niemieckie prawo zachowku – jeśli nie wystąpimy o międzynarodowy akt zgonu i pozwolenie na transport, ciało musi zostać pogrzebane w Niemczech w przeciągu 96 godzin od zgonu. Prawo lokalne nie przewiduje również zasiłków pogrzebowych, chyba że w sytuacjach wyjątkowych. Szacuje się ponad tysiąc przypadków przewozu zmarłych z Niemiec do kraju rocznie  – w tym ok. 30 przypadków miesięcznie z samego Berlina.

Przewóz zwłok z Niemiec - proces

W pierwszej kolejności, niemieckie instytucje lokalne próbują nawiązać kontakt z rodziną Zmarłego. W przypadku trudności sprawa zostaje przekazana konsulatowi, który za pośrednictwem polskich urzędów odnajduje krewnych. Cała procedura sprowadzania ciała wiąże się natomiast ze złożonymi formalnościami, które najlepiej zlecić wyspecjalizowanej firmie, która dopełni wszelkich terminów i uzyska kontakt z odpowiednimi placówkami i urzędami. W gestii rodziny Zmarłego pozostaje natomiast zapewnienie i udostępnienie aktów stanu cywilnego krewnego – w tym aktu urodzenia, a w zależności od sytuacji matrymonialnej denata aktu małżeństwa, wyroku sądu o rozwodzie, lub aktu zgonu małżonka w przypadku wdowców. Dopiero z tymi dokumentami firma zajmująca się transportem zwłok występuje z wnioskiem do prezydenta lub starosty miasta o pozwolenie na transport zmarłych z Niemiec. Na stronie Rudel Group można zapoznać się z dokumentami koniecznymi przy transporcie zwłok.

transport zwłok z Niemiec do Polski

Samodzielne sprowadzanie zwłok z Niemiec - czy warto?

Sprowadzanie do kraju ciała Zmarłego wiąże się ze znaczną ilością formalności i przeciwności, które mogą być trudne do poprowadzenia na własną rękę. Indywidualny proces transportu może nieść ze sobą również wysokie koszty. Najopłacalniejszą i najłatwiejszą opcją okazuje się zazwyczaj transport zmarłych z Niemiec za pośrednictwem polskiej, wyspecjalizowanej firmy zajmującej się  przewozem zwłok. Da nam to gwarancję najkrótszego czasu transportu, zachowania wszelkich norm sanitarnych, a także dopilnowania wszystkich formalności w odpowiednich terminach. Dodatkowym aspektem wliczonym w cenę transportu, który musimy wziąć pod uwagę niezależnie od obranej metody, jest zapewnienie odpowiedniej do dalekodystansowego transportu trumny lub urny. Warto przy tym uwzględnić koszt potencjalnej kremacji wykonanej na terenie Niemiec – przewiezienie do kraju ciała i kremacja w Polsce nie jest zgodna z przepisami sanitarnymi związanymi z zalakowaniem trumny. W przypadku ciałopalenia urna musi także spełniać odpowiednie normy – wykonana z metalu, odpowiednio zalutowana, umieszczona w szczelnej, drewnianej skrzyni.

Przewóz zwłok z Niemiec - Rudel Group

Transport zmarłych do Polski to kompleksowy proces, który najlepiej zlecić odpowiedniej firmie przewozowej. W Rudel Group specjalizujemy się w przewozie zwłok z zagranicy do Polski – także z Niemiec. Wiemy, jak trudny jest czas po śmierci krewnego dla bliskich i rodziny. Naszym celem jest dokonać przewozu z poszanowaniem standardów transportu, a także godności Zmarłego. Wykorzystujemy w tym celu najwyższej klasy karawany, a nasze doświadczenie na rynku pozwala na optymalny czas przeprowadzenia formalności i przewozu. Zapoznaj się z naszą szczegółową ofertą na naszej stronie internetowej. Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą w zakresie transportu zwłok z Niemiec. Jesteśmy dumni z tego, że możemy zaoferować profesjonalną usługę przewozu ciał zmarłych w międzynarodowym kontekście. Nasza firma posiada bogate doświadczenie w międzynarodowym transporcie zwłok i jesteśmy świadomi delikatności i wagi tego procesu. Zdajemy sobie sprawę, że każdy przypadek jest unikalny i wymaga najwyższej dbałości o szczegóły oraz poszanowania dla zmarłej osoby i jej bliskich. Nasi wykwalifikowani pracownicy są dobrze przygotowani, aby sprostać Państwa potrzebom i zapewnić kompleksową obsługę na każdym etapie transportu zwłok z Niemiec do docelowego miejsca w Polsce. Dysponujemy specjalistycznymi środkami transportu, które są odpowiednio wyposażone, aby zapewnić bezpieczny i godny transport.