You are currently viewing Śmierć za granicą. Jak zorganizować transport zwłok? O czym pamiętać?

Śmierć za granicą. Jak zorganizować transport zwłok? O czym pamiętać?

Nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć moment śmierci bliskich nam osób. Żyjemy w czasach, w których częste podróże rekreacyjne i służbowe są normalnością. Dlatego ryzyko śmierci poza granicami kraju jest dość wysokie. W Rudel Group wierzymy w to, że każdy zasługuje na godny pogrzeb, w szacunku i czci rodziny oraz przyjaciół, a liczne problemy prawne i konieczność przygotowania wielu różnych dokumentów mogą stanąć temu na drodze. Zobowiązanie przewiezienia zwłok z miejsca wypadku do kraju pochówku, spoczywające na barkach bliskich zmarłemu osób, łączy się z szeregiem procedur logistycznych i biurokratycznych oraz wymaga przedłożenia odpowiednich dokumentów. Jak zorganizować transport zwłok z zagranicy? Postaramy się omówić jego najważniejsze kwestie oraz ulżyć w cierpieniu każdemu, kto takiej pomocy potrzebuje. 

Transport zwłok z zagranicy: co trzeba wiedzieć?

Załatwianie wszystkich procedur na własną rękę jest wyczerpujące. Skorzystanie z pomocy wyspecjalizowanych firm, takich jak Rudel Group, jest niewątpliwym ułatwieniem dla pogrążonych w żałobie krewnych, gdyż powierzają oni konieczne do załatwienia formalności wykwalifikowanym usługodawcom.  Dysponujemy fachowym asortymentem technicznym i profesjonalną, wyszkoloną kadrą pracowników, dzięki czemu skutecznie odciążamy rodzinę zmarłego oraz zapewniamy szybką pomoc.

Kwestie praktyczne przewozu ciała dotyczą m.in wyboru środku transportu. Przy rozważaniu, jak szybko zorganizować transport zwłok z innego kraju, należy mieć na uwadzę przede wszystkim higienę i bezpieczeństwo procedury. Ciało powinno zostać przewiezione w specjalnej, hermetycznie zamkniętej trumnie z wytrzymałego metalu, a pojazd transportowy musi być odpowiednio oznakowany. W dalszej części można rozważyć kwestie czasowe – nieco dłuższy okaże się transport samochodowy, najszybszy zaś samolotowy. Należy jednak pamiętać, że większość linii oferuje jedynie możliwość przewiezienia urny z prochami.

Warto mieć na uwadze także to, że mało firm zajmujących się transportem zmarłych oferuje adekwatną jakość tego przewozu - Rudel Group to jedna z nielicznych organizacji, która zapewnia odpowiednie warunki temperaturowe dzięki pojazdom wyposażonym w chłodnie.

jak zorganizować transport zwłok z zagranicy - wiązanka kwiatów

Jakie dokumenty trzeba mieć przy transporcie zwłok z zagranicy?

Ciało zmarłego może sprowadzić jego rodzina do 4. stopnia pokrewieństwa. Jeśli do wypadku doszło w ramach wykonywanej pracy albo zorganizowanego urlopu wypoczynkowego, czynność ta leży odpowiednio w obowiązku pracodawcy i biura turystycznego. Każdy transport zwłok wymaga jednak przedłożenia odpowiednich dokumentów przez organizującego. Ich ilość może wydać się przytłaczająca, dlatego to my, jako profesjonalna firma przewozowa, zajmiemy się  pozyskaniem stosownych zezwoleń i dokumentów. Co więcej, jeśli rodzina Zmarłego nie dysponuje aktem zgonu, przejmiemy w jej imieniu obowiązek wyrobienia tego dokumentu. 

Jako firma wyspecjalizowana w transporcie Zmarłych dopełnimy wszelkich wymaganych formalności. Wiemy, ile trudności może sprawić tak skomplikowana procedura, dlatego jesteśmy w stanie przeprowadzić ją bez angażowania pogrążonej w żalu rodziny.

Transport zwłok z zagranicy: pomoc Rudel Group

Organizując przewóz ciała z jednego państwa do drugiego działamy z reguły pod wpływem silnych emocji. Załatwienie procedur nie jest łatwe. Warto pamiętać, że i w takim przypadku można natknąć się na nieuczciwych przewoźników, dlatego radzimy dokładnie zapoznać się z warunkami proponowanych umów oraz kosztami transportu – w razie wątpliwości i pytań zachęcamy do kontaktu z nami. Pomożemy i doradzimy, a do tego odciążymy Państwa z konieczności wykonywania skomplikowanych procedur.

Firma Rudel Group od lat sprowadza do Polski bliskich zmarłych swoich klientów, zapewniając dogodny transport oraz uczciwą cenę usługi. Zależy nam, aby ofiary tragicznych wypadków lub chorób za granicą mogły odejść w godny sposób, otoczone rodziną, przyjaciółmi i bliskimi.

Skontaktuj się z nami poprzez formularz lub pod całodobowymi numerami: +48 516-998-350, +48 503-964-421, a także mailowo, pod adresem biurotz24@gmail.com.