You are currently viewing Zbiorczy transport zwłok – wady i zalety

Zbiorczy transport zwłok – wady i zalety

Ze względu na stosunkowo wysoki koszt przewozu ciała Zmarłego z zagranicy, często usłyszeć można o tzw. zbiorczym transporcie zwłok. Rozwiązanie takie może na pierwszy rzut oka wydawać się atrakcyjne w związku z odpowiednio niższą ceną przewozu. Niestety wady takiej usługi znacznie przeważają nad zaletami – a właściwie tą jedną zaletą, jaką może być perspektywa oszczędności. Zbiorowy transport zwłok nie jest oferowany przez Rudel Group – zależy nam na poszanowaniu ciała, a także na zachowaniu wysokich standardów sanitarnych przewozu. Wierzymy, że Zmarły zasługuje na odpowiedni szacunek i godziwe warunki swojej ostatniej podróży.

Zbiorczy transport zwłok - wady

Żeby w pełni zrozumieć, dlaczego nie jest to rozwiązanie optymalne, warto lepiej poznać przebieg procesów, jakie składają się na grupowy transport zwłok. Pierwszą istotną wadą przewozów zbiorowych jest znacznie wydłużony czas trwania transportu. Firma często czeka dni, a nawet tygodnie, na “zebranie” ciał z całego kraju, aby możliwie dużo zaoszczędzić na jednorazowym przewozie do ojczyzny. Okres po śmierci bliskiego jest trudny dla rodziny, a niewiadomy czas oczekiwania dodatkowo potęguje stres i napięcie. Zebrane ciała traktowane są zbiorowo, jako jeden transport, co uniemożliwia stałe monitorowanie położenia Zmarłego. Rodzina ma pełne prawo wiedzieć, na jakim etapie znajduje się inicjacja bliskiego. Indywidualne podejście do ciała jest kluczowe, aby transport pozostał godziwy i humanitarny. Firmy decydujące się na zbiorczy transport zwłok traktują jednak ciała w sposób przedmiotowy. W takiej sytuacji, również warunki przewozu Zmarłego mogą nie spełniać obowiązujących standardów. Duże nagromadzenie ciał często prowadzi do złamania obowiązujących norm sanitarnych i higienicznych. 

Warto więc upewnić się, czy wybierana przez nas firma posiada wszystkie konieczne atesty SANEPIDu, oraz czy flota wyposażona jest w karawany z chłodniami wysokiej klasy tak jak w przypadku Rudel Group. Nawet w takiej sytuacji, zbiorowy transport zwłok powinien pozostać ostatecznością. 

zbiorczy transport zwłok

Godziwy transport zwłok z poszanowaniem Zmarłego

W Rudel Group nie oferujemy wyżej wymienionych usług. Wierzymy, że indywidualny transport ciała nie tylko pozwala na lepsze poszanowanie godności zmarłego, ale jest również znacznie bezpieczniejszy i bardziej higieniczny. Posiadana przez nas chłodnia posiada atest SANEPIDu, co w przypadku firm zajmujących się transportem zbiorowym nie zawsze jest pewne. Nasze metody pozwalają również na monitorowanie przebiegu indywidualnego transportu, a tym samym informowanie bliskich o bieżącej sytuacji. Indywidualne traktowanie każdego przypadku oznacza również najszybszy możliwy transport ciała z zagranicy.

Rudel group - indywidualny transport zwłok

Flota Rudel Group jest odpowiednio przystosowana do transportu międzynarodowego i posiada liczne karawany z chłodniami pozwalające na bezpieczny transport nawet na długich dystansach. Pomagamy na każdym etapie transportu Zmarłego, od wstępnych formalności, do właściwego przewozu. Wierzymy, że indywidualne podejście do każdego przewozu pozwala na odpowiednie oddanie czci Zmarłemu, oraz poszanowanie uczuć bliskich w żałobie.

Jeśli masz wątpliwości co do oferty lub przebiegu naszych usług, skontaktuj się z nami poprzez formularz lub pod całodobowymi numerami: +48 516-998-350, +48 503-964-421, a także mailowo, pod adresem biurotz24@gmail.com.